Danes je 20.4.2024
Za ogled dokumenta se morate prijaviti.
Input:

Letno poročilo za leto 2015: računovodski in davčni vidik

15.2.2016, , Vir: Verlag Dashöfer, Dolžina video posnetka: 00:59:09

Poglavja

Prvi trije meseci leta so v znamenju priprave in oddaje letnega poročila za leto 2015. Pripravili smo video seminar, ki vam bo v pomoč ter predstavlja računovodski in davčni vidik izdelave poročila.

Gre za video seminar, ki vam bo v pomoč in v oporo pri izdelavi letnega poročila. Ida Kavčič, ki v video seminarju podaja navodila, opozorila ter napotke za izdelavo letnega poročila,  najprej predstavi računovodski vidik. Prične s pravno podlago računovodenja za gospodarske družbe in podjetnike, nato pa nadaljuje s pravili računovodenja in predpostavkami in usmeritvami po ZGD-1, ki jih morate upoštevati pri izdelavi letnega poročila.

Video seminar se nadaljuje z obravnavo splošnih pravil o letnem poročanju, obveznosti revidiranja ter vsebino poslovnega poročila, predavateljica pa tudi izpostavi, kako je glede letnega poročila majhnih kapitalskih družb in podjetnikov.

Pri računovodskem vidiku letnega poročila obravnava tudi pojasnila k izkazom, javno objavo podatkov, konsolidacijo, pozornost pa nameni tudi popisu sredstev in virov sredstev ter posledično inventurnim primanjkljajem in presežkom.  V tem delu predavateljica predstavi pravno podlago popisa, namen popisa, predmet popisa in roke, vrste popisa ter ugotovljene popisne razlike.

Sledi davčni vidik letnega popisa oziroma obračun DDPO. V tem delu se predavatlejica posveti temeljnim pravnim podlagam, davčnemu obdobju, kdo je zavezanec in kdo ni zavezanec, kdo so oproščeni zavezanci za plačilo davka ter katere dohodke štejemo kot tiste iz nepridobitne in katere kot tiste iz pridobitne dejavnosti. Prav tako so obrazložene spremembe računovodskih usmeritev in popravki napak, vse glede povezanih oseb in obrestih med povezanimi osebami, predavateljia pa podrobneje obrazloži tudi rezervacije, prevrednotenje in odpis terjatev, prevrednotenje finančnih terjatev in dobrega imena, izvzem dividend in dividendam podobnih dohodkov ter izvzem dobičkov iz odsvojitve lastniških deležev.

V video seminarju obravnava tudi odhodke, kjer pojasni več o tem, kateri so davčno priznani, nepriznani in delno priznani, izpostavi pa tudi različne davčne olajšave, ki se lahko uveljavljajo v določenih primerih, ter priloge kot sestavni del letnega poročila. Na koncu so na kratko še omejneni tudi tako imenovani normiranci.

 

Kazalo vsebine:

  • Računovodski izkazi 2015
  • Pravne podlage, pravila računovodenja in splošna pravila o letnem poročanju
  • Obveznost revidiranja, pojasnila k izkazom in javna objava
  • Popis sredstev in virov sredstev – inventurni primanjkljaji in presežki
  • Obračun davka od dohodkov pravnih oseb
  • Pravne podlage, zavezanec-nezavezanec
  • Oproščeni zavezanci, pridobitna/nepridobitna dejavnost, povezane osebe in rezervacije
  • Prevrednotenja, izvzem dividend in dobičkov ter prikrito izplačilo dobička
  • Odhodki
  • Davčne olajšave
  • Normiranci

 

Oglejte si še naslednje video seminarje:

Spremembe Slovenskih računovodskih standardov 2016

Spremembe ZGD-1 na področju računovodenja

Davčne blagajne - kaj moramo vedeti?

 

Predavatelj:

Ida Kavčič, spec. posl. ekon., univ. dipl. ekon., je direktorica družbe IK SVETOVANJE, družbe za davčno, poslovno in računovodsko svetovanje in davčna svetovalka z licenco ZDSS.  V letu 2000 je opravila strokovni izpit pri Davčno finančno raziskovalnem institutu v Mariboru, kjer ji je bil dodeljen certifikat o pridobitvi strokovnega naziva davčna svetovalka. Od leta 1996 opravlja delo davčne svetovalke, od leta 2002 dalje v okviru svojega podjetja, in se torej dnevno srečuje s problemi na računovodskem in davčnem področju v podjetjih in pri drugih pravnih osebah. Zaključila je podiplomski specialistični študij javnih financ in davčnega svetovanja na Ekonomsko-poslovni fakulteti v Mariboru. Kot predavateljica izvaja predavanja z davčno in računovodsko tematiko na raznih seminarjih, konferencah, kongresih in v okviru lastnih strokovnih delavnic, kot višja predavateljica pa predava tudi na Gea College v Ljubljani.